piątek, 27 lipca 2012

Pozor! Multi art experience 2012

Zanim przeczytacie to jakże zacne ogłoszenie duszpasterskie, powiem tylko, że dziesiąta odsłona Pozoru zapowiada się na taką, co to z nóg zwala. Ja na pewno wezmę udział. Ponadto udział weźmie też mój aparat - będę Wam przygotowywać smakowite posty, pełne stylowo ubranych, bawiących się bielszczan, a także fotorelację z imprezy ;-) Szykujcie się więc! Pozor we wrześniu, a tymczasem, dla smaczku, wrzucam info. Ach, dodam jeszcze, że możecie zobaczyć moją fotorelacje z poprzednich Pozorów TU , TU i TU.

W dniach 11-15 września 2012r w Bielsku-Białej odbędzie się pięciodniowy festiwal kultury alternatywnej ‘POZOR! Multi Art Experience’. Program festiwalu obejmuje cztery niezależne strefy: Music, Fashion, Art i Extreme, gdzie w przeciągu pięciu dni odbędzie się kilkadziesiąt koncertów muzycznych i warsztatów z różnych dziedzin sztuki. W programie przewidziano liczne wykłady, wystawy, projekcje filmowe, targi mody oraz designu czy sportowe jam’y. Festiwal odbędzie się w dwupoziomowym, post-industrialnym klubie BackStage, który usytuowany jest w ścisłym centrum Bielska-Białej. Lokalizacja festiwalu to jednak nie tylko lokal ale i ogromny teren fabryczny, który zostanie specjalnie zaaranżowany na potrzeby wydarzenia.
 
POZOR! ART to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do bliskiego zetknięcia się ze sztuką współczesną. Ponad 650m2 post-industrialnej przestrzeni zostanie oddane twórcom młodego pokolenia, którzy wypełnią ją interaktywnymi instalacjami wizualnymi, wystawami fotografii, pokazami filmowymi czy działaniami z zakresu szeroko rozumianego street artu. Strefa uruchomiona zostanie w dniach od 11 do 13 września, będzie dawała możliwość aktywnego uczestnictwa gości festiwalu w procesach twórczych poprzez szereg warsztatów, debat, wykładów czy inspirujących spotkań organizowanych przy współpracy stowarzyszeń oraz przedstawicieli trzeciego sektora z całego kraju. 
POZOR! FASHION to spotkanie z miejską, niezależną modą. Strefa zostanie uruchomiona w dniach od 14 do 15 września i będzie oferowała m.in. dwudniowy showroom. Będzie można w niej znaleźć sklepy z odzieżą, rękodziełem oraz wzornictwem młodych, zdolnych, a przede wszystkim, wiodących projektantów oraz brandów odzieżowych. Program będzie wzbogacony o ciekawe warsztaty i debaty pod kuratelą znanych osobistości ze świata mody.
POZOR! EXTREME to dodatkowa strefa, która na dobre wpisała się w program festiwalu. Zainstalowana na pofabrycznym placu o powierzchni 2500m2, usytuowanym przed budynkiem klubu, będzie oferować m.in. całodniowy jam bmx’owy i skateboardowy na jedynej w Polsce skoczni typu FlyBag, a także profesjonalny tor do zdobywającego coraz większą popularność skimboardu.
POZOR! MUSIC, czyli najważniejsza strefa festiwalu, to trzy niezależne sceny muzyczne oferujące występy kilkudziesięciu uznanych polskich i zagranicznych producentów, a także widowiska muzyczne zespołów, prezentujących najświeższe trendy w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Fani wszelakiej maści muzyki z pogranicza Electronic Dance Music jak i jej odłamów, będą mogli cieszyć nie tylko uszy, ale także oczy dzięki zróżnicowanej oprawie wizualnej zarówno w formie pokazów wideo jak i mappingu.

Kilka dni temu odbyła się konferencja, na której organizatorzy ogłosili pierwszych artystów, którzy w dniach 14 i 15 września wystąpią w ramach jubileuszowej, dziesiątej edycji Pozor! Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż wszyscy zaproszeni zagraniczni wykonawcy będą gościć w Polsce po raz pierwszy. Dotychczasowy Line Up przedstawia się następująco:
14/09
— FRENCH FRIES [ClekClekBoom / Dirtybird] France
— EBOLA APE — live performance!
— KIXNARE [U Know Me Rec.]
— GOOD PAUL — live! [U Know Me Rec.]
— CHINO — live! [Radar Crew / Electronic Zoo]
— more soon
15/09
— CHRISTIAN BURKHARDT — live! [Oslo Rec. / Cocoon] Germany
— ANDRE CROM [OFF Rec.] Germany
— POL_ON [Pets Rec.]
— VIADRINA [Pets Rec. / Your Mama's Friend]
— KUBA SOJKA — live! [Matrix Rec. / Mathematics Rec.]
— SUPRA1 [Pets Rec. / Trouble & Bass]
— more soon
Jak zapewniają organizatorzy, już pierwszego sierpnia zostaną ujawnione wszystkie pozostałe nazwiska muzyków, a z każdym kolejnym dniem będą ogłaszane dalsze szczegóły programów Fashion, Art i Extreme. Nie zabraknie pierwszych nazw marek odzieżowych, które zaprezentują się w showroomie, a także pierwszych nazwisk gości tworzących sferę artystyczną. Jednocześnie informujemy, że drugiego sierpnia do sprzedaży trafią bilety jednodniowe i karnety dwudniowe na to wydarzenie. Dostępne będą za pośrednictwem serwisu TicketPro i Muno.pl, a także bezpośrednio na stronie festiwalowej www.pozorfestival.pl. Organizatorzy apelują jednak, że ze względu na ograniczoną ilość miejsc, do sprzedaży trafi tylko i wyłącznie 800 karnetów!

I Pula: od 02.08 do 20.08 (300 sztuk)
Bilet jednodniowy – 29zł
Karnet dwudniowy – 49zł
II Pula: od 21.08 do 10.09  (500 sztuk)
Bilet jednodniowy – 39zł
Karnet dwudniowy – 59zł

2 komentarze:

  1. Zapowiada się bardzo fajnie, z chęcią bym się wybrała :D A nie wiesz może czy będzie gdzieś pełen opis, w sensie taki dokładne kto i co będzie danego dnia ??

    OdpowiedzUsuń
  2. Info będę podawać na bieżąco, można też śledzić wszystko tu: https://www.facebook.com/events/438833142827927/

    OdpowiedzUsuń

Miło, że zajrzałaś/eś. Będzie mi bardzo przyjemnie, jak zostawisz komentarz. Oczywiście te chamskie i wulgarne będą usuwane ;-)